Splunk: что такое машинные данные?

Наша компания уже не один год является партером компании Splunk, которая специализируется на создании программного обеспечения для сбора и анализа машинных данных. Для того, чтобы понять всю суть и важность этого рода данных, предлагаем Вам прочесть статью. (укр.)

Що таке машинні дані і чому це так важливо?

Машинні дані являють собою один з найбільш недооцінених і недостатньо використовуваних активів будь-якої організації. Проте в цих даних ховаються найважливіші відомості, які тільки можна отримати з усіх ІТ- та бізнес-систем організації: в який момент виникає помилка, як оптимізувати взаємодію з клієнтом, сліди шахрайства тощо. Всі ці цінні відомості знаходяться в машинних даних, які генеруються в ході звичайної роботи організації.

Машинні дані містять точні відомості про всі дії і поведінку замовників і користувачів, а також про транзакції, додатки, сервери, мережі і мобільні пристрої. Сюди входять конфігурації, дані з API-інтерфейсів, черги повідомлень, події змін, результати діагностичних команд, записи про виклики, дані з датчиків виробничих систем та багато іншого.

Головна проблема при використанні машинних даних полягає в тому, що вони надходять у величезній кількості і в різних форматах, при цьому традиційні засоби діагностики і моніторингу не розраховані на різноманітність, швидкість, обсяг і мінливість цих даних. І саме тоді на допомогу приходить Splunk.

Платформа Splunk використовує машинні дані – цифрові «відходи» систем, технологій та інфраструктур, які підтримують сучасний бізнес, – для роботи з великими даними, для ІТ-операцій, для систем безпеки і аналітики. Цінна інформація, отримана з машинних даних, може використовуватися в будь-яких сценаріях по всій організації, а також збагачуватися даними з інших джерел. Структура машинних даних підприємства надає доступ до машинних даними всієї організації і спрощує отримання цінної інформації. Це і називається операційним аналізом.

Джерела машинних даних

Кожне середовище має свої унікальні джерела і області застосування машинних даних. Ось лише кілька прикладів:

 • Журнали додатків
 • Журнали бізнес-процесів
 • Реєстрація викликів
 • Дані з історії відвідувань веб-сайтів
 • Файли конфігурації
 • Журнали аудиту бази даних
 • Журнали аудиту файлової системи
 • Черги повідомлень
 • Системний журнал
 • Журнали веб-доступу
 • Журнали проксі-серверів
 • Події Windows
 • Мережні дані

Більш детальний опис цих даних Ви можете переглянути на офіційному сайті Splunk.

Структура машинних даних

Структура машинних даних підприємства полегшує витяг з даних корисної інформації для проведення операційного аналізу. Вона створюється платформою Splunk, яка керує збором та потоками даних, відслідковує розташування даних, а також надає аналітику та візуалізацію для їх осмислення та наочного представлення в будь-якому масштабі та форматі.

Структура машинних даних має такі складові як платформа, рішення та екосистема.

Платформа Splunk

Платформа Splunk перетворює структуру машинних даних підприємства в основу спільного робочого потоку даних. Платформа використовує машинні дані — так звані цифрові «відходи» систем, технологій та інфраструктур, які підтримують сучасний бізнес, — для роботи з великими даними, для ІТ-операцій, для систем безпеки та аналітики.

Рішення

Компанія Splunk та її партнери пропонує готові рішення, які прискорять для замовників отримання переваг при конкретних сценаріях використання даних. Платні рішення Splunk для ІТ-операцій безпеки — це можливість кореляції даних в реальному часі; візуалізація продуктивності; вільного представлення інфраструктури; машинного навчання для підтримки прогнозування, класифікації подій, виявлення аномалій та багато іншого.

Екосистема партнерів та розробників

Splunk співпрацює з реселлерами та партнерами, щоб надавати співтовариству інструменти та ресурси для навчання, обміну практичним досвідом та розширення існуючих додатків. Технологічні партнери можуть підключати свої продукти к платформі Splunk чи впроваджувати і неї продукти. Середовище розробки додатків дає можливість заказчикам та партнерам створювати додатки та налаштування для платформи Splunk.

Можлива реалізація таких сценаріїв використання машинних даних: ІТ-операції, випуск додатків, забезпечення безпеки, відповідання вимогам, бізнес-аналітики, Інтернет речей та багато іншого.


Заказывайте консультацию или тестирование любого решения от компании Splunk за считанные минуты:

Заказать решение

Пишите нам, и мы проконсультируем Вас, проведем у Вас пилотный проект, предоставим Вам информацию про цены и сроки выполнения работ и защитим Вашу информацию!

Получить дополнительную информацию по поводу решений компании Вы можете также за номером +380 96 407 76 46 и +380 63 939 48 13 или по электронной почте sales@mogroup.com.ua

Данный материал подготовленный специалистами компании MO Group на базе зарубежной прессы.

Об авторе: admin

оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.